En Etkili Dualar Nelerdir

En Etkili Dualar Neler

En etkili dualar nelerdir ? Nasıl dualar okunmalıdır? Dua okurken nelere dikkat edilmelidir? Benim dualarım neden kabul olmuyor? Gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını sizler için bu yazı da topladık. İnsanlar var olduklarından beri sürekli olarak dua etmektedirler. Bunlar öncelerinde ayinler halinde tanrıya adak verme şeklindeyken zamanla farklılık göstermiştir. Bu farklılık içerisinde de dua etme şekilleri değişmiştir. İstek ve arzularımızın gerçekleşmesi için hep dua ederiz. Bu duaların kabul olması da kabul olmaması da bize bağlıdır? Peki, bu durum bu kadar kolay da neden benim duaların kabul olmuyor diye soruyor olabilirsiniz. Bunun cevabı aslında çok basit yapılan duayı sorgulamamanız gerekmektedir.

İsteğinizin gerçekleşeceğine dair tam bir inanca sahip olmalısınız. Aksi durumda yani siz ettiğiniz duadan şüphe ettiğinizde az önce söylemiş olduğumuz gibi tam bir inanca sahip olmazsınız. Bu da duanızın kabul olmaması için bir yol olur. Bunun dışında belki de en etkili duanızın kabul olmama sebebi bir başka sizin bile hayal edemeyeceğiniz güzellikte bir kapının sizin için açılacak olmasıdır. Evren bizler için planını bizden çok önceden yapmaktır. Bu nedenle biz bir istekte bulunurken aslında bunun bir başka daha güzel şeyler için plan yapabilecek olmasıdır. Dualar için tıklayıp bakabilirsiniz.

En Etkili Dualar Nelerdir
En Etkili Dualar Nelerdir

En Etkili Dualar Nelerdir

En etkili dualar arasında en çok iyilik yaparak yapıla dualar vardır. Çünkü doğanın işleyişi hep alma verme dengesi içerisinde ilerlemektedir. Bunun dengesini bozduğumuz durumlarda da istediğimiz dileklerimiz gerçekleşmez. Mutsuz oluruz. Bunun sağlıklı kalabilmesi için eğer bir isteğinizin gerçekleşmesini istiyorsanız sizin de birilerine yardımlarda bulunmanız gerekmektedir. Bunun için bir barınağa yardımda bulunabilir, eğer durumunuz varsa çocuklarla ilgili kurumlara bağışlarda bulunabilirsiniz. En Etkili dualar nelerdir sorusuna verilecek güzel cevap budur.

Tabi bunu yaparken güvenilir yerlerden yaptığınıza dikkat etmelisiniz. Burada hayvan ve çocuk örneğini vermemizin nedeni ilk olarak onlara güvenebileceğinizdir. Çocuklar ve hayvanlar size yalan söylemezler. Tabii siz çevrenizde ihtiyacı olduğuna emin olduğunuz biri varsa ona da yardım da bulunabilirsiniz. Bunu yaparken dediğimiz gibi dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yapacağınız işe inancınızın tam olması ve ihtiyacı olan birine bu yardımı yapmanızdır.

En Etkili Dualar Nelerdir

En etkili dualar nelerdir diye soruyor olabilirsiniz. Aslında siz bunları yaptıktan sonra dile getirdiğiniz her şey bir dua niteliği taşımaya başlayacak ve en etkili dualar nelerdir diye düşünmenize gerek kalmayacaktır. Bu konuda içiniz rahat olabilir. Evrene siz ne kadar verici olursanız o da sizlere dileğinizi gerçekleştirmek için o kadar verici olur.

2 yorum

  1. Rıfat AKAR dedi ki:

    Selamun aleyküm arkadaşlar ben de hocama işlem yaptırdım girdiğim hiçbir işte patronumla olsun çevremle olsun bir türlü anlaşamıyordum ve işden atılıyordum veya ayrılmak zorunda kalıyordum sağolsun hocam çok yardımcı oldu bu konuda bana buaralar işim güzel gidiyor umarım sizin de hepinizin işi rast gider.

  2. pelin aydın dedi ki:

    45 yaşıma kadar hiç evlenmedim ailemle yıllardır evimizde geçimsizlikler vardı kavga şiddet benden küçük erkek kardeşlerim beni döverdi tarlalarda yevmiyeye gidiyordum paramı alıyorlardı bir gün akrabamız olan bir adamın karısı ölmüş beni istedi bende gözümü kararttım tamam dedim adam 73 yaşındaydı çok zengin bir adamdı rahat ederim dedim ama hayatım daha da zindan oldu adam resmi nikah yapmadı beni hizmetçi gibi kullanmaya başladı aile evine dönsem orası da aynı burasıda çocuklarım var dedi biz aynı eve girdik bir kaç ay sonra dayak eziyet başladı ve adamın başka kadından da çocuğu çıktı onu da getirdi bakacaksın dedi karın tokluğuma o evde oturuyordum yakın komşumla bu yaşadıklarımı anlattım oda bana Yasin beyi aramamı söyledi tek tek anlattım bana ne istediğimi sordu eşimin nikah yapması bana eziyetini bitirmesi rahat huzurlu bir hayat istedim tek işlem yapmıyor Yasin beyden Allah razı olsun bunca yıllık eziyetim bitti çok şükür ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir