Cinler Geleceği Bilir Mi?

Cinler Geleceği Bilir Mi?

Cinler Geleceği Bilir Mi?
Cinler Geleceği Bilir Mi?

Cinler Geleceği Bilir Mi? bu konuda en merak edilen konulardan biridir. Cin ateşten yaratılmış bir varlıktır. Ömürlerinin çok uzun olması ve insanlara göre çok hızlı hareket edebilen canlılar olmaları nedeniyle cinler, insanlara göre çok kısa sürede bazı bilgileri öğrenebilmektedirler.

Öğrendikleri bilgiler bilinmeyen bilgiler değil, kişinin o sırada farkında olmadığı bilgilerdir. Buna dayanarak bazıları cinlerin gaybı bildiklerini ileri sürerler. Oysa Kuran’da cinlerin Gaib’i bilmediği açıkça belirtilir.

Kuran’da Hz. Süleyman’ın vefatından bahseden ayetlerde: “Süleyman’ın öldürülmesini emrettiğimiz zaman, o kendini ölü gösterdi de asasını bir ağaç kurdu yedi. gaybı biliyorlardı” şeklinde aktarılmaktadır. Ünlü müfessirlerden Fahrettin Razi bu ayeti tefsirinde şöyle der: Efendisinin önünde duran bir bastonu vardı. Namaz kılarken bastonuna yaslandı ve öldü.

Askerleri onlara taptığını düşündü. Günler ve aylar geçti. Derken Allah meseleyi açıklamak isteyince kurt, Hz. Süleyman’ın daha önce öldüğünden habersiz olan ve Gaib’i tanıdığını sanan cinler bu durumla karşı karşıya kalmış ve Gaib’i tanımadığını anlamıştır.

Cinler Geleceği Bilir mi sorusuna böylelikle cevap verilebilir. Cinler insanların bilmediği bazı şeyleri bilirler ama bu onların gaybı bildikleri anlamına gelmez. Sadece onların bilgi alanları insanlarınkinden daha geniştir, ancak bilgileri de sınırlıdır.

Cinler Neyden Yapıldı?

Kutsal kitaplarda cinlerin saf ateşten ve dumansız saf alevden yaratıldığı, hatta bu ateşin “zehirli ateş” olduğu bile söylenmektedir. Cinler Neyden Yapıldı sorusuna böylelikle zehirli ateş ve duman cevabı verilebilir. Bu ateş ve duman, Hadis-i şerifte kırmızıya, sarıya ve yeşile dönen ateş olarak tarif edilmektedir. Ateşten yaratılan cinler, çeviklik, çeviklik, öfke, şiddet, değişkenlik ve kararsızlık gibi temel element özelliklerine sahiptir.

Cinler Neyden Yapıldı sorusu, cinler ile ilgili araştırma yapanların en merak ettikleri konuların arasında gelmektedir. Bu sorunun cevabı, cinler ile insanların birbirlerinden ne kadar farklı olduklarını da göstermektedir. Cinler insanlardan farklıdır. Cin olarak adlandırılan ve insanların gözle göremediği bu canlılar, ateş ve dumandan yaratılmış olan varlıklardır. Ancak bu durum tüm cinlerin kötü niyetli olduğunu ve insanlara zarar verdiğini göstermez.

Farklı İnançlara Göre Cinler Geleceği Bilir mi?

Farklı İnançlara Göre Cinler Geleceği Bilir mi sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır. Cinler, insanlardan farklı özelliklere sahip görünmez ruhani varlıklardır. İnsanlar gibi somut varlıklar değillerdir. Bu nedenle çok hızlı hareket edebilirler. Ayrıca insanlardan çok daha uzun yaşarlar. Cinler yapı ve yaşam tarzları bakımından insanlardan farklıdır.

Yaradılış itibariyle insan çamurdan, cin ise ateşten yaratılmıştır. İnsanlar ve cinler arasındaki iletişim birçok yönden zararlı ve tehlikeli kabul edilmektedir. Ancak cinlerin geleceği bilmesi pek çok dine göre yalanlanmış bir bilgidir. Cinler insanlardan daha fazla bilgiye sahip olsalar ve onlardan çok daha farklı şekilde yaşasalar da, geleceği görmeleri zordur. Cinler ile ancak medyumlar iletişim kurabilir.

Cin ile iletişim kurabilen bir medyumun ruhlarla iletişim kurabilmesi için öncelikle doğuştan gelen bir yeteneğe sahip olması gerekir. Ayrıca, bu konuda deneyim kazanmış olması da gereklidir. Sihir veya cin kullanma girişimleri son derece tehlikelidir ve yanlış ve çok dikkatli kullanılırsa tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Bu durumda Farklı İnançlara Göre Cinler Geleceği Bilir mi sorusuna net bir yanıt vermek zor olsa da, geleceği gördüklerinin bilinmediği bilinmektedir. Medyumların cinler ile iletişime geçebilmesi adına sahip olmaları gereken çeşitli özellikler bulunmaktadır. Bu özellikler arasında her şeyden önce, bir medyumun doğuştan psişik niteliklere sahip olması gerektiği bulunur.

 İnsanlar ve Cinler Arasındaki Farklar

İnsanlar ve Cinler Arasındaki Farklar yaratılışlarından başlamaktadır. Cinler, ateşten ve dumandan yaratıldıkları bilinen, doğa üstü varlıklar olarak bilinmektedir. İnsanların ise çamurdan yaratıldıkları bilinir. Dini kitaplar bu bilgiyi doğrulmaktadır. Bunun yanı sıra cinler ve insanlar arasında inanış gibi benzerlikler olsa da, pek çok fark olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Örneğin cinler beş duyu organı ile algılanması mümkün olmayan canlılardır. İnsanlar ise bedensel olarak var olan ve hayatlarını bu şekilde devam ettiren canlılar olarak düşünülebilir. İnsanlar ve Cinler Arasındaki Farklar düşünüldüğünde en temel farkın insanların, cinlerden çok daha akıllı ve güçlü olmaları bulunur. Bu gibi farklar cinleri ve insanları temek olarak birbirinden ayırır ve tamamen farklı hale getirir.

Yüzde Yüz Sonuç Veren Büyülerde Medyumun Etkisi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir