Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar
Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar oldukça uzun bir listeye sahiptir. Ancak duaların doğru şekilde okunması ve kalpten inanılması gerektiğini unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra duaların da okunacağı zamanlar birbirinden farklı olabilir. Günün her saatinde dua etmek mümkün olsa da, özellikle sabah ve akşam namazlarından sonra edilen duaların daha makbul olduğu söylenmektedir. Namaz vaktinde vakit bulursanız veya Allah’tan yardım dilerseniz, vakti geldiğinde bunların gerçekleştiğini görürsünüz. Ancak duanın sabır gerektirdiğini unutmamak gerekir.

Bolluk ve zenginlik çeşitli şekillerde gerçekleşebilir. Evde geçiminizi iyileştirmek için bereket ve bolluk dualarını okuyabilir, gelirinizi artırmak için işiniz için dua edebilir, böylelikle paranızı verimli bir şekilde harcayabilirsiniz. Bazı insanlar çok para kazandıklarını ama paralarının nereye gittiğini anlayamazlar. Bunun sebebi paralarının verimli olmaması olarak da düşünülebilir. Paranız bereketli olduğunda, harcasanız bile azalmadığını görebilirsiniz. Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar paranızın daha bereketli olmasını sağlayacaktır.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı?

İnsanlar her zaman bolluk içinde yaşamayı tercih etmişlerdir. Yaşam için gerekli olan şeylerin fazla şekilde bulunması, bolluk yaşıyor olduğunuz anlamına gelir. Günümüzde pek çok kişi Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı hakkında araştırma yapmaktadır. Bu araştırma yiyeceklerin bolluğu, giyeceklerin bolluğu, tatillerin bolluğu, kullandığınız malların kalitesi bolluğu adına da araştırılır. Burada önemli olan ve yanlış anlaşılan husus, Allah’ın bahşettiği bu nimetleri hak etmediğinizi düşünmenizdir. Aslında Allah bütün bunları sizin için uygun görmüştür. Yani bu malları hak etmediğinizi düşünmek, sahip olmanızı da engelleyecektir.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Neler Yapılmalı mallarında bolluğu bulamayanlar tarafından merak edilen bir konudur. Duaların yanı sıra nimetlere şükür etmek, harcamalarınızı düzgün şekilde yapmak ve hayır işlemekte, bereketi arttırır. Kişiler tüm paralarını kendileri için harcadıklarına servetleri kısa süre içerisinde tükenebilir. Bolluğu veren de alan da Allah’tır. Allah kullarına pek çok nimetler sunar. Dolayısıyla inanç ile birlikte okuyacağınız dualar, bolluk ve bereketinizin artmasını sağlayacaktır.

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir?

Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir sorusuna verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır. İnancınızın kuvvetli olması, dua etmek için gerekli etkenlerin arasında bulunur. Bunun yanı sıra dua etmeden önce hazırlık yapmanız da önemlidir. Dua etmeden önce abdest almak, namaz kılmak; bolluk ve bereket dualarını okumadan önce yapılması gereken işlemlerdir.

İş yerinde şanssız olanlar, gelirlerini artırmak için bu duaları kullanabilirler. Zengin olmak isteyenler, bereket ve bolluk duaları ile arzu ettikleri zenginliğe kavuşabilirler. Peygamberimizin okuduğu birçok bereket ve bereket duası vardır.

Okuduğunuz duaların anlamlarını bilmeniz de önemlidir. Eğer duaların anlamını bilmiyorsanız, bu konuda kısa bir araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Helal bolluk ve bereketin başkasına ihtiyaç duymadan sizi bulmasını sağlayan bu dualar, inanarak okunmalıdır. Böylelikle helal yoldan para kazanabilir ve kazandığınız paranın çok daha bereketli olduğunu görebilirsiniz. Böylelikle kazandığınız para sizlere yetecektir. Bolluk ve bereket duaları kazandığınız parayı güzel yerler ve güzel amaçlar için kullanabilmenizi de mümkün hale getirir.

Bolluk ve bereketi artırmaya yönelik dualar, insanların bolluk ve bereket içinde yaşamalarını istemek amacıyla okunur. Duaya ek olarak, inancınızın da kuvvetli olması gerekir. Dua ederken şu gibi düşünceleri aklınızdan geçirebilirsiniz;

Allah, rızık veren ve nimetleri kabul edendir. En çoğunu veren odur. Bize verilen nimetleri hatırlamalı ve her zaman şükretmeliyiz. Dinimizde israf günahtır. İhtiyacından fazlasına sahip olmak, açgözlü olmak, nimetlerinden vazgeçmek günahtır. Kazancımızın bir kısmı hayır kurumlarına bağışlanmalıdır. Sadaka yalnızca ramazan ayında verilmemelidir. Sadaka ile yardıma muhtaç olanlara yardım etmek alışkanlık haline getirilmelidir. Elinizde olanı olmayanlarla paylaşmanız gerekir.

Anne babaya saygısızlık yapmamak, onlara saygı göstermek ve yaşlanan anne babalarına bakmak, zenginliği ve bereketi arttırır. Akrabaları, komşuları veya yaşlıları ziyaret etmek önemlidir. Yol boyunca küçük hediyeler getirmek bereketi ve bolluğu artırır. Komşularımızın, hastalarımızın ve ihtiyaç sahiplerimizin evde yaptığımız yemeklerden keyif almaları, onları memnun etmeleri ve refahlarına katkıda bulunmaları çok önemlidir. Sahip olduğumuz mallar için zekat vermek zorundayız.

Yemeklerimizde yasak olan şeylere dikkat etmek çok önemlidir. Misafirlerinize saygılı davranarak ve onların da evinizin nimetlerinden faydalanmalarını sağlayarak evimizin bereketini ve bereketini arttırmak mümkündür. Allah’ın haram kıldığı şeylerden uzak durarak, namaz, oruç ve diğer ibadetleri yaparak zengin bir hayat yaşamak mümkündür. Eğer dualar konusunda yeterli bilginiz yoksa Bolluk ve Bereketin Artması İçin Edilecek Dualar Nelerdir konusunda araştırma yapabilir, bu gibi etkenlere dikkat ederek bereketinizi arttırabilirsiniz.

Bursa Orhangazi Medyum Hoca yazımızı da okuyabilirsiniz.

2 yorum

 1. serra incedoğan dedi ki:

  Bir arkadaşım yüksek bir mertebe de ileri düzey yönetim başkanı diyelim çok fazla detaylı vermeyeceğim fakat bir gün bana geldi bir sıkıntısından bahsetti ve tek endişesi kimliği ortaya çıkacak olmasından korkmasıydı. Daha önce Yasin hocaya ben başvurmuştum ve hemen aklıma arkadaşımı ona yönlendirdim. Kafasında soru işareti olmaması gerektiğini zaten Yasin hocayla konuşunca anladı. Arkadaşımın sıkıntısı sevdiği adamdı.
  Sevdiği adamın onunla ne için birlikte olduğunu para yada Bir mertebeye ulaşmak için mi olduğunu öğrenmek istiyordu.
  Çünkü çok dengesiz hareketleri vardı. Değişik istekleri vardı. Yasin hoca ona her şeyi bildiklerini ve bilmediklerini anlattıkça arkadaşımın resmen dili tutuldu ona işlemden önce birkaç bir şey yapmasını ve bunu yapınca dediklerinin gerçek olacağını gösteren bir şeyler söyledi ve oldu.
  Hemen arkasından çok güçlü bir işlemle bir sevgiliyi değil bir belayı arkadaşımdan uzaklaştırdı.
  Yoksa her şeyini kaybedecekti arkadaşım neredeyse ipin ucundan döndü diyebilirim.
  Ona teşekkürlerimizi sunuyoruz kendisi tam bir insan sarrafı Yasin hoca bu yorumu hak ediyorsunuz keşke sizi herkesin tanıyabilme şansı olsa ama bu bir kader biliyoruz. belki buradan başkalarının da hayatlarına dokunmasına vesile oluruz ..

 2. dilruba dedi ki:

  Selamlar..

  Hayatımda hiç bir şey yolunda gitmiyordu ne işlerim nede özel hayatım elimi neye atıyorsam yarıda kalıyordu bir arkadaş gurubum vardı sohbet ederken bende sorunlarımı anlattım biraz sonra arkadaşım beni mutfağa çağırdı bana çok üzüldüğünü söyledi daha önce oda bir sorunu için Yasin hocaya işlem yaptırmış çok güzel sonuç aldığını söyledi benimde aramamı istedi benim pek inancın yoktu biraz düşündüm ne kaybederim ki aradım derdimi anlattım bana öncelikle bakım yaptı sonra işlemimi aldı Yasin hocamla konuşmak bile bana o kadar iyi geldi işlerim inanamayacağım kadar yoluna girdi be şu an hayatıma bir adam girdi çok şükür çok mutluyum Yasin hocam sayesinde ve arkadaşımın sayesinde Allah ikisinden de razı olsun tek üzüldüğüm zaman kaybım her insanın hayatında yasin hocam gibi bir insan olmalı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir